Czy Albania to kraj Arabski? Czy to kraj muzułmański?

Czy Albania to kraj Arabski? Czy to kraj muzułmański?

Albania staje się ostatnimi czasy nowym popularnym kierunkiem wakacyjnym. Wiele osób planujących wczasy w Albanii zastanawia się czy Albania to kraj Arabski. Czy Albania to kraj Arabski? Czy Albania to kraj muzułmański? Czy islamski? Sprawdźmy to!

 

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie: “Czy Albania to arabski kraj”. Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, Albania nie jest krajem arabskim. Albania to kraj bałkański leżący w południowej Europie.
 
Czy jest krajem islamskim? Jeśli chodzi o kwestie formalne to nie. Albania nie jest krajem w którego konstytucje wpisana jest konkretna religia, nie jest więc muzułmańskim krajem wyznaniowym. Albania gwarantuje wolność wyznania.
 
Warto jednak podkreślić, że Islam jest dominującą religią w Albanii. Według danych z 2020 roku większość kraju, prawie 60%) to wyznawcy Islamu. Drugą popularną religią jest katolicyzm.
 
Podsumowanie: czy Albania to kraj arabski? Nie, Albania to kraj europejski położony na Półwyspie Bałkańskim. Czy Albania to kraj islamski? Nie, ale dominująca religia w Albanii to Islam.

 
Polecamy również: