Czy Albania to kraj Arabski? Czy to kraj muzułmański?

Albania staje się ostatnimi czasy nowym popularnym kierunkiem wakacyjnym. Wiele osób planujących wczasy w Albanii zastanawia się czy Albania to kraj Arabski. Czy Albania to kraj Arabski? Czy Albania to kraj muzułmański? Czy islamski? Sprawdźmy to!

 

Na początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie: “Czy Albania to arabski kraj”. Odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, Albania nie jest krajem arabskim. Albania to kraj bałkański leżący w południowej Europie.
 
Czy jest krajem islamskim? Jeśli chodzi o kwestie formalne to nie. Albania nie jest krajem w którego konstytucje wpisana jest konkretna religia, nie jest więc muzułmańskim krajem wyznaniowym. Albania gwarantuje wolność wyznania.
 
Warto jednak podkreślić, że Islam jest dominującą religią w Albanii. Według danych z 2020 roku większość kraju, prawie 60%) to wyznawcy Islamu. Drugą popularną religią jest katolicyzm.
 
Podsumowanie: czy Albania to kraj arabski? Nie, Albania to kraj europejski położony na Półwyspie Bałkańskim. Czy Albania to kraj islamski? Nie, ale dominująca religia w Albanii to Islam.

 
Polecamy również: