Trzęsienie ziemi Turcja 2023 gdzie było? Gdzie zniszczenia w Turcji

Trzęsienie ziemi Turcja 2023 gdzie było? Gdzie zniszczenia w Turcji

6 lutego 2023 roku światowe media obiegły dramatyczne informacje dopływające z Turcji dotyczące trzęsienia ziemi na pograniczu Turcji z Syrią. Wiele osób zastanawia się gdzie było trzęsienie ziemi w Turcji. Gdzie było trzęsienie 2023? Które miasta zniszczono? Sprawdźmy to!

 

6 lutego 2023 doszło do dwóch trzęsień ziemi w Turcji. Pierwsze pojawiło się około 34 kilometrów na zachód od miasta Gaziantep. Trzęsienie to miało siłę 7,8 stopni w skali Richtera. Po trzęsieniu miała miejsce seria wstrząsów wtórnych.
 
Do drugiego silnego trzęsienia ziemi w lutym 2023 roku w Turcji doszło kilka godzin później. Drugie trzęsienie ziemi w Turcji miało miejsce około 4 kilometrów na południowy-wschód od miasteczka Ekinözü położonego na północ od Kahramanmaraş. Drugie trzęsienie osiągnęło siłę 7,5 stopni w skali Richtera.
 
W których miastach doszło do zniszczeń? Które miasta zniszczone w trzęsieniu? W Turcji do największych zniszczeń doszło w miastach Kahramanmaras, Gaziantep, Diyarbakır, Hatay, Osmaniye, Adiyaman, Malatya, Shanliurfa, Adana, Diyarbakir i Kilis. Wieczorem 6 lutego informowano o blisko 6 tysiącach zniszczonych zawalonych budynków znajdujących się we w sumie 10 tureckich prowincjach.
 
W Syrii zniszczone zostały budynki w Aleppo, Latakia, Hama i w Damaszku.

 
Polecamy również: