Czy w Egipcie jest Uber? Gdzie w Egipcie jest Uber? Jaka cena?

Czy w Egipcie jest Uber? Gdzie w Egipcie jest Uber? Jaka cena?

Niewielu jest turystów, którzy decydują się na samodzielne zwiedzanie Egiptu ale jednak tacy istnieją. Wiele osób zastanawia się czy w Egipcie jest Uber. Ile kosztuje Uber w Egipcie? Czy Uber w Egipcie jest bezpieczny? Jak się zachować?

 
Jeśli zastanawiacie się czy w Egipcie jest Uber to mamy dla Was dobrą wiadomość – w Egipcie działa Uber. Uber w Egipcie wystartował w Kairze w 2014 roku i od tej pory działa bez większych przeszkód nawet poza stolicą. Gdzie jest Uber w Egipcie?
 
Jeśli nie wybieracie się do Kairu i zamiast mniej bezpiecznych taksówek chcecie używać Ubera to można to zrobić w Aleksandrii, miastach położonych przy Kanale Sueskim (m.in. od Port Said, Ismailia czy Suez, Ajn Suchna aż po Zafarana). Uber jest też w Mansoura w obszarze obejmującym też Szibin, As-Sinbillawajn, Izbat at Tawabrah aż po wspomniany Port Said. Okolice miasta Zagazig El Salheya, Az-Zakazik, Abou Hammad czy Bilbajs.
 
Uber jest też w mieście Damietta, obszarze obok Delty Nilu obok Aleksandrii czyli m.in. między miastami Damanhur, Tanta i Madinat as-Sadat. Uber w Egipcie jest również w popularnym wśród turystów rejonie Hurghardy od okolic Bani Suwajf aż po Bir Szalatin i wgłąb kraju.
 

Obszar pokryty przez działalność Ubera skupia się więc nie tylko na samych miastach ale równeż ich okolice i to nawet dalekie. Szczegółowe mapy o tym gdzie jest Uber w Egipcie można zobaczyć na oficjalnej stronie firmy.

 


Ile kosztuje Uber w Egipcie?


 
Tyle co nic. Jeśli myśleliście, że Uber na Ukrainie jest tani to Egipt zweryfikuje Wasze przemyślenia. To dopiero w Egipcie jest tanio. Za zwykłe przejazdy płaci się poniżej 10 złotych już włączając w to przewalutowanie. Droższe przejazdy to tylko kwestia jazdy z lotniska do centrum. I tak nie zapłaciliśmy za to nawet 30 złotych.

 


Czy warto jeździć Uberem?

Jeśli nie lubicie się targować z różnej maści taksówkarzami i dbacie o swoje bezpieczeństwo w Egipcie to Uber jest najlepszym sposobem. Może i w taksówce uda się wynegocjować lepsze ceny ale to w Uberze macie możliwość złożenia reklamacji, śledzenia trasy czy po prostu wyższe bezpieczeństwo.

 
Warto też pamiętać, że Uber to gwarancja nieco lepszych samochodów o których stan techniczny nie trzeba się aż tak obawiać, chociaż i tak trzeba. Przypominamy, że Bolt nie jest dostępny w Egipcie. Czytelnikom, którzy jeszcze nie mają konta możemy zaproponować zniżkę – w wysokości 15 złotych na przejazd Uberem po kliknięciu na odnośnik w linku referencyjnym.

 
Polecamy również: