Czy w Egipcie można płacić kartą? Płatność kartą w Egipcie

Czy w Egipcie można płacić kartą? Płatność kartą w Egipcie

Dzięki zachowaniu normalności Egipt stał się w 2021 roku destynacją turystyczną jeszcze bardziej popularną niż wcześniej. Wiele osób wybiera się do Egiptu pierwszy raz w życiu i nie wie jeszcze jak tam jest. Wielu turystów zastanawia się czy w Egipcie można płacić kartą. Czy w Egipcie da się zapłacić polską kartą? Gdzie w Egipcie akceptują karty? Sprawdźmy to!

 
Wnikliwi Czytelnicy Kawiarniany.pl, którzy czytali już nasze teksty takie jak “Jakie pieniądze są w Egipcie” albo “Czy w Egipcie można płacić Euro” wiedzą już, że w wielu miejscach w Egipcie płaci się głównie gotówką.
 
Biedniejsi turyści wyjeżdżający do Egiptu na All Inclusive prawdopodobnie nie będą mieć sposobności płacenia kartą za nic w Egipcie. Ci którzy wyjdą poza hotel i wybiorą się do sklepu Drinkies po dodatkowe napoje alkoholowe mogą spotkać się z płatnością kartą.
 
Płatności kartą w Egipcie nie są powszechne nawet w muzeach, nie mówiąc już o różnych usługach. Kartą w Egipcie można zapłacić w dobrych restauracjach i w dobrych hotelach średniej i wysokiej klasy. Jeśli wpadacie do Four Seasons czy Hiltona w Kairze zapłacicie kartą, ale jeśli wybieracie hostel za kilkadziesiąt złotych za noc to płatność odbędzie się raczej gotówką.
 
Kartą zapłacimy też w dobrych sklepach. W sklepiku w turystycznym kurorcie już rzadziej lub wcale – nie tylko ze względu na brak terminala ale też dlatego, że właścicielom biznesów się to nie opłaca przez wysokie koszty obsługi.
 
Podsumowanie: czy w Egipcie można płacić kartą? Jeśli jedziecie do Egiptu to nawet jeśli wybieracie się do lepszej klasy hotelu warto mieć ze sobą spory zapas gotówki. W Egipcie, gdy już można płacić kartą, akceptowane są przede wszystkim karty Visa i MasterCard czy Revolut co akurat dla Polaków nie jest problemem.

 
Polecamy również: