W jakim kraju jest Dubaj? Czy jest w Turcji?

Wakacje w Dubaju są marzeniem wielu podróżnych. Wiele osób słysząc Dubaj nie wie gdzie on leży. Gdzie i w jakim kraju znajduje się Dubaj? Gdzie jest Dubaj? Czy Dubaj jest w Turcji? Czy Dubaj to tureckie miasto? Sprawdźmy to!

 

Jeśli zastanawialiście się gdzie jest Dubaj i czym tak naprawdę jest Dubaj to mamy dla Was odpowiedź.
 
Dubaj to miasto-państwo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA), a nie w Turcji. Zjednoczone Emiraty Arabskie są federacją siedmiu emiratów, z których każdy ma swojego władcę. Dubaj, mimo że nie jest stolicą ZEA, to jest największym miastem w kraju. Abu Zabi, stolicę ZEA, zamieszkuje około 1,48 mln mieszkańców, a Dubaj aż 3,48 mln.

 
Dubaj jest położony na południowo-wschodnim wybrzeżu Zatoki Perskiej i jest jednym z siedmiu emiratów ZEA. Dubaj jest znany z luksusowych hoteli, centrów handlowych i drapaczy chmur. Jest też głównym ośrodkiem biznesowym na Bliskim Wschodzie.

 
Podsumowanie: Dubaj nie jest w Turcji tylko w ZEA, a Zjednoczone Emiraty Arabskie to federacja siedmiu emiratów, z których każdy ma swojego władcę. Jest największym i najludniejszym miastem w ZEA i w żadnym wypadku nie znajduje się w Turcji.

 
Polecamy również: