Kurorty nad Morzem Śródziemnym w Egipcie. Który wybrać?

Wiele osób boi się jednak jechać wgłąb Egiptu i wybiera kurorty i miejscowości turystyczne nad Morzem Śródziemnym. Jakie kurorty w Egipcie leżą nad Morzem Śródziemnym? Oto lista najlepszych i najciekawszych. Gdzie można pojechać nad Morze Śródziemne w Egipcie? Oto kilka ciekawych miejsc.

 


Aleksandria


 
Jedną z najsłynniejszych miejscowości położonych nad Morzem Śródziemnym w Egipcie jest oczywiście Aleksandria. Wśród największych atrakcji w mieście jest oczywiście słynna Bibliotheca Alexandrina i promenada Corniche w pobliżu, Fort Qaitbey czy ogrody Montaza Palace. Wyjazd do Aleksandrii to raczej wycieczka dla osób wolących spędzać czas w mieście ale i tak znajdują się tu takie popularne plaże jak chociażby San Stefano przy hotelu Four Seasons, San Stifanau, Cleopatra Beach.

 


Sidi Abd El-Rahman


 
Osoby szukające odpoczynku na plaży mogą zainteresować się niewielkim kurortem Sidi Abdel Rahman, Marassi El Alamein. Miejscowości kuszą nie tylko położonymi w pobliżu plażami jak Safi Bech ale również luksusowym hotelem Al Alamein Hotel.

 


Marsa Matrouh


 
Marsa Matrouh to miejsce w którym bez problemu można wynająć wycieczki All Inclusive za pośrednictwem polskich biur podróży. Miejscowość kusi prześlicznymi plażami w tym z białym piaskiem i prześlicznym kolorem wody. Przez turystów, którzy chcą od wyjazdu czegoś więcej niż tylko siedzenia na plaży, kurort wykorzystywany jest jako baza wypadowa na krótkie wycieczki do oddalonej o 300 kilometrów Aleksandrii.
 


El Alamein


 
Około 30 kilometrów od Marassi znajduje się El-Alamein i prześliczny kurort Marina El Alamein. Marina i okolice były niegdyś znanym stanowiskiem archeologicznym. Dziś to luksusowy kurort do którego można dotać się jeśli jest się właścicielem posiadłości w marinie albo jest autoryzowanym do wejścia na jego teren. Hotele w okolicy należą do droższych ale zapewniają naprawdę wysoki standard.

 
Polecamy również: