Co jest otwarte w Poniedziałek Wielkanocny? Co jest czynne 5 kwietnia

Co jest otwarte w Poniedziałek Wielkanocny? Co jest czynne 5 kwietnia

Wielkanoc to aż dwa dni świąteczne pod rząd. Mimo zapasów zrobionych w sklepach otwartych w Wielką Sobotę może nam zabraknąć zapasów w Poniedziałek Wielkanocny. Wiele osób zastanawia się jakie sklepy są czynne w Poniedziałek Wielkanocny. Co jest otwarte w tak zwany Lany Poniedziałek? Sprawdźmy to!

 

Lany Poniedziałek znany również jako Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia 2021 roku to dzień w którym sklepy funkcjonować będą podobnie jak w niedziele z zakazem handlu. Co to oznacza? Zamknięte będą galerie handlowe albo duże sklepy spożywcze ale nie oznacza to przecież, że wszystkie sklepy są zamknięte 5 kwietnia. Co jest otwarte?

 
Jakie sklepy są czynne w Poniedziałek Wielkanocny? Otwarte sklepy to głównie te, które otwierają się też w niedziele z zakazem handlu. Zakupy zrobimy więc w małych osiedlowych sklepach spożywczych prowadzonych przez właścicieli, otwarte będą sklepy monopolowe i wiele punktów jednej z popularnych sieci handlowych Żabka.

 
W Poniedziałek Wielkanocny zakupy zrobimy też na przykład w sklepach znajdujących się na stacjach benzynowych. Asortyment miejsc otwartych w Lany Poniedziałek jest oczywiście mniejszy niż dużych sklepów spożywczych, a ceny bywają wyższe, ale lepsze to, niż odbić się od drzwi zamkniętego sklepu…

 
Polecamy również: