Czy Wenezuela należy do Unii Europejskiej? Czy jest w UE?

Czy Wenezuela należy do Unii Europejskiej? Czy jest w UE?

Być może słyszałeś wiadomości o Wenezueli i jej słynnych zawirowaniach politycznych i gospodarczych i zastanawiasz się, czy jest ona częścią Unii Europejskiej. Wiele osób jest zdezorientowanych, ponieważ kraj ten znajduje się w Ameryce Południowej, ale kiedyś był kolonią hiszpańską. Wiele osób zastanawia się czy Wenezuela należy do Unii Europejskiej. Sprawdźmy to!

 

Historia Wenezueli jest złożona i ciekawa. Była to jedna z pierwszych kolonii hiszpańskich w Ameryce Południowej, uzyskała niepodległość w 1811 roku. Jednak dopiero w 1889 roku Wenezuela stała się republiką. Od tego czasu nastąpiło wiele zmian w rządach, od dyktatur, przez junty wojskowe, po państwa socjalistyczne. Obecny prezydent, Nicolás Maduro, jest u władzy od 2013 roku i został oskarżony o złe zarządzanie gospodarką. Z powodu tych kwestii wielu Wenezuelczyków uciekło z kraju w ostatnich latach
 
Czy Wenezuela należy do Unii Europejskiej? W żadnym wypadku! Wenezuela nie jest w UE! ięc jeśli Wenezuela nigdy nie była częścią UE, dlaczego ludzie zadają to pytanie? Naszym zdaniem może to wynikać z dwóch głównych powodów. Po pierwsze, jak wspomnieliśmy wcześniej, Wenezuela była hiszpańską kolonią. Oznacza to, że hiszpański jest jednym z urzędowych języków tego kraju (obok angielskiego i francuskiego). Po drugie, Wenezuela przechodzi obecnie przez wiele zawirowań politycznych i gospodarczych. Z tego powodu niektórzy mogą myśleć, że kraj ten może chcieć stać się częścią UE w celu uzyskania stabilności. Jednak tak nie jest.
 
Podsumowując: możemy z całą pewnością stwierdzić, że Wenezuela nie jest obecnie częścią Unii Europejskiej, nigdy nią nie była i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miała stać się członkiem Unii Europejskiej.

 
Warto przeczytać również: