Czy w Egipcie można kupić alkohol? Alkohol w Egipcie i ceny

Od niedawna Egipt przeżywa drugą młodość. Jest bowiem jednym z tych krajów, które zachowały normalność i można do nich normalnie pojechać. Egipt to kraj muzułmański przez co wiele osób zastanawia się czy w Egipcie można pić alkohol. Czy w Egipcie można kupić alkohol? Czy wolno go pić? Sprawdźmy to!

 

Egipt jest popularną destynacją turystyczną wśród Polaków co już samo w sobie jest odpowiedzią na pytanie: czy w Egipcie można pić alkohol. Oczywiście – można, podobnie jak palić papierosy. Gorliwie wierzący muzułmanie nie mogą pić alkoholu i nie piją alkoholu ale nie wszyscy biorą religijne przepisy aż tak dosłownie i pozwalają sobie na niewielkie ilości – tak by nie pić do odcinki.
 
W Egipcie nie ma zakazu sprzedaży alkoholu – ani w turystycznych miejscowościach, gdzie jest powszechny, ani poza nimi. Oczywiście na prowincji są miejsca gdzie się go nie kupi.

 


 
Jeśli jedziecie na All Inclusive to turystycznego kurortu to będziecie mieć pełen całodobowy dostęp do alkoholu. W innych przypadkach? Alkoholu nie kupimy w Egipcie tak łatwo jak w Polsce. Sprzedawany jest w restauracjach i hotelach, a także w specjalnych sklepach na przykład w sieci sklepów Drinkies (gdzie można powszechnie płacić kartą).

 


Jaki alkohol w Egipcie?

piwo w Egipcie alkohol

 
Generalnie mówiąc – nieznacznie droższy niż w Polsce (tu ceny alkoholu w Egipcie). Poza tym? Jeśli chcemy kupić zagraniczny alkohol w Egipcie to możemy mieć z tym problem. Ten dostępny jest czasem w lepszych miejscach oraz w sklepach wolnocłowych na lotniskach.
 
Na mieście kupimy lokalne produkty takie jak chociażby popularne piwo Stella (23 EGP) (nie mylić ze Stella Artois) czy Sakara (35 EGP) lub Luxor. Dostępny jest Heineken (25 EGP za 330 ml) i Desperados (30 EGP).

 
Jedyne problemy w dostępie alkoholu w Egipcie mogą pojawić się w okresie Ramadanu, ale wówczas zagraniczni turyści i tak mogą go pić. Problemem może być też spożywanie alkoholu w miejscu publicznym – to jest nielegalne. Wielbłądy mówili, że niektórzy turyści spożywają alkohol nad brzegiem Nilu i z powodzeniem wrócili do Polski bez żadnych problemów ze strony władz, ale nie testujcie tego. W miejscach publicznych nie pijemy. Tu dowiecie się od ilu lat można spożywać alkohol w Egipcie.

 
Polecamy również: