Czy Słowenia jest w Strefie Schengen? Sprawdźmy czy jest!

Czy Słowenia jest w Strefie Schengen? Sprawdźmy czy jest!

Wakacyjne przepisy dotyczące bezpośrednich powrotów z krajów poza Strefią Schengen zmieniają się jak w kalejdoskopie więc wiele osób zastanawia się czy ich ulubione wakacyjne destynacje są w Schengen. Czy Słowenia jest w Strefie Schengen? Czy Słowenia należy do Układu? Sprawdźmy to!

 
Słowenia to idealny przystanek między wakacjami w Chorwacji, a wypadem do Triestu czy Wenecji we Włoszech. O kraju niewiele się mówi dlatego też wiele osób nie wie czy Słowenia jest w Strefie Schengen. Czy należy?
 
Jeśli planujecie wyjazd na wakacje do Słowenii to mamy dla Was dobre wiadomości. Słowenia jest jednym z państw należących zarówno do Unii Europejskiej jak i do Układu z Schengen. Słowenia wstąpiła do Układu z Schengen 21 grudnia 2007, a przepisy układu zaczęły obowiązywać na lotniczych przejściach nieco później – 30 marca 2008 roku.
 
Podsumowując: czy Słowenia jest w Strefie Schengen? Tak! Słowenia ze stolicą w mieście Lublana należy do Strefy Schengen więc przy bezpośrednim powrocie lotniczym ze Słowenii nie trzeba zmagać się z problemami takimi jak chociażby po przylocie z Egiptu.

 
Polecamy również: