Ile kosztuje metro w Warszawie? Ceny biletów metra

W wielu miastach metro to najwygodniejszy i często najszybszy sposób poruszania się pozwalający na uniknięcie korków. Wiele osób zastanawia się gdzie jest metro w Polsce i w jakim mieście w Polsce jest metro. Ile kosztuje metro w Warszawie? Ile kosztuje bilet metra w Warszawie?

 
Gdzie w Polsce jest metro? Na dziś odpowiedzią na to pytanie jest tylko jedno miasto – Warszawa. Metro w Warszawie powstawało przez wiele czasu. Sam pomysł zrodził się w 1925 roku ale realizacja przyszła dopiero po dziesięcioleciach.
 
Kiedy rozpoczęto budowę metra w Warszawie? Budowę metra w Warszawie rozpoczęto 15 kwietnia 1983 roku. Pierwsze stacje metra w Warszawie zotały oddane w 1995 roku.
 
Ile jest linii metra w Warszawie? Obecnie są dwie linie metra linia M1 oraz linia M2. Planowana jest jeszcze kolejna linia M3 oznaczona kolorem zielonym.
 
Ile kosztuje metro w Warszawie? Ile kosztują bilety? Podróżnych, którzy przyjeżdżają tylko na zwiedzanie Warszawy najbardziej nie długoterminowe bilety, a takie na krótki okres.
 
Bilet 20 minutowy kosztuje 3,40 PLN. Bilet jednorazowy 5-minutowy uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów przez 75 minut od daty skasowania kosztuje 4,40 PLN. Bilet jednorazowy 90-minutowy w metrze w Warszawie to koszt 7 PLN.
 
Bilet dzienny czyli dobowy na 24 godziny kosztuje 15 złotych. Bilet na 72 godziny w Warszawie to koszt 36 PLN. Bilet na weekend (od 19 w piątek do 8 rano w poniedziałek) kosztuje 24 PLN.
 
Bilet do metra kasuje się na bramkach na wejściu. Powyżej podane są ceny biletów normalnych. Istnieją też bilety ulgowe, które są tańsze zwykle o połowe. Warto pamiętać, że w Warszawie przewóz zwierząt i bagażu jest bezpłatny.

 
Polecamy również: