Czy w Turcji są rafy koralowe? Czy jest Rafa Koralowa w Turcji?

Wyjazdy do Turcji cieszą się niesłabnącą popularnością każdego roku. Wiele osób planujących wyjazd do Turcji zastanawia się czy w Turcji są rafy koralowe. Czy Turcja ma rafy koralowe?

 
W niektórych miejscach w internecie można przeczytać, że w Turcji są rafy koralowe. Nie jest to do końca prawda. Czy w Turcji są rafy koralowe? Prawdziwych raf koralowych nie ma w Turcji. Są jednak atrakcje turystyczne mające je symulować.
 
W Turcji wymienić można kilka dobrych miejsc przygotowanych z myślą o nurkowaniu. Lokalne władze zatopiły nawet kadłub samolotu Airbus w Morzu Egejskim by osiedliły się na nim żyjątka mające przyciągnąć turystów. W Turcji nie ma jednak prawdziwej rafy koralowej.
 
Rafy koralowe występują w wodach w których temperatura nie spada poniżej 18 stopni Celsjusza. Obecnie prawdziwe rafy koralowe występują na obszarze zamkniętym między 30°30′ szerokości geograficznej północnej, a 35° szerokości geograficznej południowej czyli nie w Morzu Egejskim.

 
Mała i Duża Rafa w Morzu Egejskim w Turcji to atrakcje turystyczne do nurkowania ale nie są to prawdziwe rafy koralowe. Warto jednak pamiętać, że mimo braku raf koralowych w Turcji są rekiny!

 
Warto przeczytać również: