Czy w Wielkanoc trzeba iść do kościoła i komunii?

Wielkanoc to dla osób wierzących wyjątkowy czas w roku. Wiele osób zastanawia się czy w Wielkanoc trzeba iść do kościoła na mszę. Czy msza w Wielkanoc jest obowiązkowa? Czy w Wielkanoc trzeba iść do kościoła? Czy w Wielkanoc komunia jest obowiązkowa? Sprawdźmy to!

 

Wiele osób zastanawia się czy w Wielkanoc trzeba iść do kościoła. Czy Wielkanoc jest świętem nakazanym? Niedziela Wielkanocna to – jak każda inna niedziela – dzień w którym dla osób żyjących według zasad Kościoła udział we mszy świętej jest obowiązkowy.

 
Czy w Wielkanoc istnieje też obowiązek pójścia do komunii świętej? Według kościelnych przepisów osoby wierzące muszą iść do komunii przynajmniej raz w ciągu roku. Nakaz uczestnictwa w komunii powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym. W wyjątkowych sytuacjach obowiązek można wypełnić w innym okresie w roku.

 
Oznacza to, że mogą iść do komunii w Wielkanoc ale jeśli z ważnych powodów obowiązek ten zostanie wypełniony w innym okresie to akurat w Wielkanoc iść do komunii nie trzeba.

 
Warto przeczytać również: