Czy w niedziele można robić pranie? Czy pranie to grzech?

Niedziela to w Polsce wyjątkowy dzień. Kilka lat temu rządzący zabronili otwierania sklepów w niedziele w Polsce. Czy inne rzeczy też są zabronione? Wiele osób zastanawia się czy w niedziele można robić pranie. Sprawdźmy więc czy można prać w niedziele. Czy pranie w niedziele to grzech? Kto może prać, a kto nie może prać w niedziele?

 

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jeśli należycie do wiernych kościoła katolickiego i chcecie żyć zgodnie z tym co nakazuje wiara to od razu najlepiej udać się do kalendarza świąt nakazanych. Wierzący nie powinni prać w niedziele poza wyjątkowymi sytuacjami. Generalnie więc takie osoby nie mogą prać.

 
Polska nie jest jednak krajem wyznaniowym i to co obowiązuje gorliwych wiernych nie musi dotyczyć każdego mieszkańca kraju nad Wisłą. Czy w niedziele można prać? Jeśli nie interesują Was kościelne nakazy i zakazy to odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: tak, oczywiście. Można prać w niedziele.

 
Niedziela jest takim samym dniem jak każdy inny i tak samo nadaje się na pranie jak piątek, wtorek albo czwartek. W niedziele pierzemy tak samo jak w każdy inny dzień czyli tak, by nie przeszkadzać nikomu po nocach. W Polsce nie ma jednak zakazu prania w niedziele.

 
Polecamy również: