Czy w Egipcie są jeżowce? Czy potrzebne buty do wody? Gdzie są?

Wakacje w Egipcie to marzenie wielu turystów. Egipskie plaże przyciągają turystów piękną pogodą, ciepłą wodą i niskimi cenami. Jednak przed wyjazdem wiele osób zastanawia się, czy w Egipcie są jeżowce. Czy w Egipcie są jeżowce? Czy w Egipcie potrzebne są buty do wody?

 
Czy w Egipcie są jeżowce? Niestety odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. W Egipcie są jeżowce. Te morskie zwierzęta, nazywane również jeżami morskimi, są obecne w wodach egipskiego wybrzeża, szczególnie na rafach koralowych.
 

Kolce jeżowców są bardzo ostre i stanowią zagrożenie dla kąpiących się ludzi. Kontakt z kolcami jeżowca może spowodować bolesne rany, a w niektórych przypadkach nawet poważne infekcje. W przypadku nastąpienia na jadowitego jeżowca może dojść do drgawek, utraty przytomności, problemów z oddychaniem albo nawet śmierci.
 
Gdzie są jeżowce w Egipcie? Niestety – prawie wszędzie. Wybierając się nad Morze Czerwone prawdopodobieństwo tego, że w wodzie spotkamy jeżowce jest całkiem duża.
 
Czy do Egiptu potrzebne są buty do wody? Jeśli nie mamy zamiaru korzystać wyłącznie z basenów i wybieramy się na publiczną plażę to tak. Zaletami butów do wody o Egiptu jest ochrona przed jeżowcami, a także przed ostrymi przedmiotami na plaży czy kamieniami.
 
Podsumowanie: czy w Egipcie są jeżowce? Tak! W Egipcie są jeżowce, a kontakt z nimi może być niebezpieczny dla człowieka. Dlatego wybierając się do Egiptu warto zabrać ze sobą buty do kąpieli w morzu.

 
Polecamy również: