Czy w Walentynki jest wolne? Czy Walentynki są wolne?

Walentynki to ciekawa tradycja nazywana często dniem zakochanych. Wiele osób nie pamięta Walentynki z dzieciństwa bowiem spopularyzowały się w Polsce dopiero w okolicach pierwszej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Z tego powodu wiele osób zastanawia się czy w Walentynki jest wolne. Czy Walentynki to święto i dzień ustawowo wolny od pracy? Czy w Walentynki się pracuje? Sprawdźmy to!
 

Większość osób dobrze wie kiedy są Walentynki. Święto znane jako dzień zakochanych wypada zawsze 14 lutego. Czy jest to dzień wolny od pracy? To zależy. W przeciwieństwie na przykład do Święta Niepodległości czy Święta Pracy Walentynki nie są dniem ustawowo wolnym od pracy. Jeśli wypadają więc w dni powszednie od poniedziałku do piątku są świętem tylko zwyczajowym.
 
14 lutego nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy czyli dniem świątecznym. Nie oznacza to, że w Walentynki nie może być wolnego. Może. Kiedy Walentynki są wolne? Walentynki są całkowicie wolne jeśli wypadają w niedzielę, tak jak to ma miejsce w 2021 roku. Mogą wypaść też w sobotę gdy większość ludzi nie pracuje.
 
Podsumowanie: czy w Walentynki jest wolne? Tak, jeśli akurat Walentynki wypadają w niedzielę. W innym przypadku to po prostu zwyczajowe święto, a nie dzień ustawowo wolny od pracy. Tutaj dowiecie się czy niedziela 14 lutego jest handlowa.

 
Polecamy również: