Od ilu lat alkohol w Dubaju? Ile trzeba mieć lat by kupić?

Wielu podróżnych wybierających się na wczasy do Dubaju zastanawia się od ilu można pić i kupić alkohol w Dubaju. Ile trzeba mieć lat by legalnie konsumować alkohol w czasie wakacji w Dubaju? Sprawdźmy to!

Wiele osób mylnie zakłada, że w Dubaju nie można pić alkoholu. Turyści mogą spożywać i kupować alkohol w Dubaju zarówno w sklepach jak i hotelach czy restauracjach. W Dubaju obowiązują rygorystyczne przepisy dotyczące sprzedaży, kupna i spożywania alkoholu. Ile trzeba mieć lat by legalnie kupić i napić się alkoholu w Dubaju?

Turyści w Dubaju przed zakupem muszą wylegitymować się paszportem. Nie kupią alkoholu jeśli nie mają 21. lat. Takie same przepisy dotyczą serwowania alkoholu w restauracjach, hotelach i klubach w Dubaju.

By legalnie spożywać alkohol w Dubaju trzeba mieć 21 lat. Nie ma tu rozgraniczenia na alkohol niskoprocentowy i wysokoprocentowy. Każdy to minimum 21 lat by legalnie go kupić. Przepisy są więc bardziej restrykcyjne niż w Polsce i wielu krajach Europy.

Warto podkreślić, że spożywanie alkoholu w miejscach publicznych poza wyznaczonymi miejscami jest zabronione i może prowadzić do surowych kar. Osoby pijane lub zachowujące się agresywnie pod wpływem alkoholu mogą być ukarane i nawet deportowane z Dubaju.

Polecamy również: