Czy Holandia jest w Unii Europejskiej? Czy jest w Schengen?

Czy Holandia jest w Unii Europejskiej? Czy jest w Schengen?

Wiele osób… nie no dobra. Bez jaj, nie jest ich wiele ale są… Naprawdę są osoby, które zastanawiają się czy Holandia jest w Unii Europejskiej i czy Holandia jest w Strefie Schengen. Sprawdzamy więc czy Holandia jest w Unii Europejskiej i czy jest w Schengen. To należy do Unii Europejskiej czy nie?
 
Jeśli zastanawiacie się czy Holandia jest w Unii Europejskiej to dziś rozwiejemy raz na zawsze wszystkie wątpliwości na ten temat. Holandia była jednym z państw, które tworzyły Wspólnotę Europejską czyli EWG w 1958 roku. Europejska Wspólnota Gospodarcza stała się później filarem Unii Europejskiej, która powstała po ustanowieniu traktatu z Maastricht w lutym 1992 roku. Jak łatwo zgadnąć Maastricht znajduje się w Holandii, więc to tu rodziła się niegdyś EU. Więc tak – odpowiedź na pytanie czy Holandia jest w Unii Europejskiej jest twierdząca. Holandia jest w Unii.

 


Czy Holandia jest też w Strefie Schengen?

Odpowiedź na to pytanie nie będzie chyba zbyt wielkim zaskoczeniem dla nikogo. Czy Holandia jest w Strefie Schengen? Owszem, jest. Holandia przystąpiła do Układu z Schengen wtedy, gdy układ się rodził czyli w dniu 26 marca 1995 roku. Holandia jest więc w Unii Europejskiej, jest w Schengen, a waluta w Holandii to EUR.

 
Polecamy również: