Darmowe kopce w Krakowie. Na które kopce wejść za darmo?

Odwiedzając Kraków wiele osób chce wybrać się na znajdujące się w Krakowie kopce. Nie wszystkie z obiektów tego typu położonych w Krakowie są dostępne do darmowego zwiedzania dlatego też wiele osób zastanawia się które kopce są darmowe w Krakowie. Które kopce w Krakowie można odwiedzić za darmo, a gdzie trzeba kupować bilety? Czy kopce w Krakowie są za darmo i które są za darmo?

Przyjeżdżając do Krakowa mamy niezwykłą możliwość odwiedzenia kilku z najważniejszych polskich kopców. To właśnie w Krakowie znajduje się aż kilka z nich. Które kopce w Krakowie są za darmo?

Jeśli marzy nam się wycieczka po darmowych kopcach w Krakowie to swoje kroki możemy skierować na znajdujący się w Nowej Hucie Kopiec Wandy, znajdujący się w dzielnicy Podgórze Kopiec Kraka, a także na położony w Lesie Wolskim Kopiec Piłsudskiego oraz Kopiec Jana Pawła II czyli najmniejszy kopiec w Krakowie położony w dzielnicy Dębniki.

Najsłynniejszy z kopców, które znajdują się w Krakowie to oczywiście Kopiec Kościuszki ale na wstęp na szczyt Kopca Kościuszki w Krakowie obowiązują płatne bilety. Tylko w kilka dni w roku zwiedzanie Kopca Kościuszki jest darmowe.

Podsumowanie: które kopce są darmowe w Krakowie? Jakie są darmowe kopce? Darmowe kopce w Krakowie to Kopiec Wandy, Kraka, Jana Pawła II oraz Piłsudskiego.

Polecamy również: