Czy w Katarze można chodzić w bikini? Czy można kostium kąpielowy?

Kultura i obyczaje w Katarze są jakie są i dlatego wiele turystek wyjeżdżających do Kataru zastanawia się czy w Katarze można nosić bikini. Czy można nosić bikini na plaży w Katarze? Czy można chodzić w bikini w Doha w Katarze? Jak się ubrać na plaże w Katarze? Sprawdźmy to!

 

Kobiety wyjeżdżające do Kataru muszą pamiętać o tym, że ich ubiór w kraju musi być dostosowany do panujących w nim realiów. Czy takie same surowe zasady obowiązują na plażach i na basenach? Czy wolno chodzić w bikini?
 
Jeśli wynajmujemy pokój w hotelu z basenem lub jesteśmy na basenie w kurorcie to niemuzułmańskie turystki mogą w Katarze nosić bikini. Sytuacja jest zdecydowanie odmienna jeśli chodzi o publiczne plaże.
 
Na publicznej plaży nie należącej do hotelu lepiej nie paradować w kostiumie kąpielowym lub w bikini, nie mówiąc już o chodzeniu topless. By pływać w takim miejscu trzeba przygotować skromne ubranko plażowe takie jak chociażby arabski strój kąpielowy zasłaniający całe ciało albo chociaż ubrać podkoszulek i dłuższe spodenki.
 
Podsumowanie: czy w Katarze można chodzić w kostiumie kąpielowym? W hotelowych basenach jest to jeszcze dopuszczalne ale w publicznych przestrzeniach nie wolno tego robić.

 
Polecamy również: