Czy Albania była mistrzem Europy w piłce nożnej?

Albania nie słynie z bycia piłkarską potęgą ale zapewniła sobie udział na Euro 2024. Przy okazji oglądania meczów albańskiej reprezentacji wiele osób stawia sobie pytanie: czy Albania była mistrzem Europy w piłce nożnej mężczyzn? Jakimi dotychczasowymi sukcesami mogą pochwalić się gracze piłkarskiej reprezentacji Albanii?

Niestety, Albańska reprezentacja piłkarska nie może poszczycić się zbyt wieloma sukcesami na arenie międzynarodowej, ani na poziomie Europejskim ani światowym. Czy Albania była mistrzem Europy w piłce nożnej?

Nie, do tej pory Albania nie osiągnęła tytułu mistrza Europy, ani nawet wicemistrza czy też zdobywcy trzeciego miejsca na europejskich mistrzostwach.

Do Euro 2024 rozgrywanych w Niemczech największym sukcesem piłkarskiej reprezentacji Albanii do tej pory był awans na Mistrzostwa Europy rozgrywane w 2016 roku. Wówczas Albania wygrała swoje spotkanie z Rumunią i przegrała mecze ze Szwajcarią i z Francją nie zapewniając sobie tym samym awansu do fazy grupowej.

Na światowym poziomie Albania również nie może poszczycić się sukcesami. Reprezentacja Albanii jeszcze nigdy nie grała na piłkarskich mistrzostwach świata.

Podsumowanie: czy Albania była kiedyś mistrzem Europy w piłce nożnej? Nie, Albania nie należy do utytułowanych reprezentacji piłkarskich. Do tej pory Albania nie może pochwalić się sukcesami w rozgrywkach mistrzowskich ani na poziomie Europy, ani na poziomie światowym.

Największymi dotychczasowymi sukcesami Albanii był awans na Euro 2016 we Francji zakończony na fazie grupowej oraz awans na Euro 2024 rozgrywane w Niemczech.

Polecamy również: