Czy na Słowacji można płacić kartą? Płatność kartą na Słowacji

Wiele osób pamięta wyjazdy na Słowację z czasów, gdy zakupy na Słowacji jeszcze były opłacalne. Od tego dnia sporo minęło już lat więc nie każdy jeździ na Słowację. Jeśli z jakichś powodów wybieracie się na Słowację i zastanawiacie się czy na Słowacji można płacić kartą to dziś przychodzimy Wam z niezbędnymi informacjami. Można płacić kartą czy nie?

 
Słowacja nie należy do atrakcyjnych turystycznie krajów świata. Mało jest tu atrakcji i zabytków, a sama stolica kraju służy jako punkt wypadowy dla turystów, który nie stać na Wiedeń, a nie jako cel sam w sobie. Już wcześniej pisaliśmy czy na Słowacji można płacić złotówkami, teraz czas na płatności kartą.

 
Czy można płacić kartą w danym kraju czy nie to pytanie tylko z pozoru bezdennie głupie. Może się przecież okazać, jak w przypadku płatności kartą w Holandii, że płacić można ale raczej nie polskimi kartami. Jak jest w przypadku Słowacji?

 
Jeśli jedziecie na Słowację i nie macie ze sobą euro to możecie być spokojni. W sklepach, hotelach czy muzeach na Słowacji bez trudu można płacić kartą. Na Słowacji akceptowane są powszechnie te same karty, które są w użyciu i w Polsce, więc gotówka nie będzie Wam potrzebna. Oczywiście warto pamiętać, że kurs euro po którym bank będzie wymieniać wam pieniądze podczas płacenia kartą na Słowacji może okazać się gorszy niż kurs w kantorze.

 

Przeczytaj koniecznie: Co kupić na Słowacji? TOP produktów, które warto przywieźć

 
Polecamy również: