Kiedy jest dzień Króla w Holandii? Czy Dzień Króla jest wolny?

Kiedy jest dzień Króla w Holandii? Czy Dzień Króla jest wolny?

W Holandii jest kilka dni wolnych od pracy, które różnią się od dni wolnych w Polsce. Jednym z nich jest Dzień Króla. Wiele osób zastanawia się kiedy jest Dzień Króla w Holandii. Jaka jest data Dnia Króla? Czy w Dzień Króla jest wolne w Holandii? Czy w Dzień Króla idzie się do pracy? Czy to wolne od pracy? Sprawdźmy to!

 
Wiele osób zastanawia się kiedy jest Dzień Króla. Dzień Króla w Holandii obchodzony jest 27 kwietnia ale jego data nie jest taka oczywista. Dla Holendrów jest to jedno z ważniejszych świąt i dzień wolny od pracy dla większości pracowników ale nie jest to wolne ustawowe. Jego data jednak całkiem niedawno się zmieniła.
 
Dzień Króla (Koningsdag) jeszcze do niedawna, a dokładnie do 2013 roku, świętowany był w Holandii w dniu 30 kwietnia w dniu urodzin królowej Beatrycze. W 2013 roku, gdy po abdykacji królowej władzę objął jej syn – Willem-Alexander dzień został przeniesiony z 30 kwietnia na 27 kwietnia i zmienił nazwę z Dnia Królowej na Dzień Króla.

 
Jedną z ciekawych tradycji związanych z obchodami Dnia Króla jest zezwolenie na wolny handel bez żadnych pozwoleń. W Dzień Króla w Holandii organizowanych jest dzięki temu wiele najróżniejszych jarmarków. Dodatkowo organizowane są festyny, parady, zabawy, a mieszkańcy kraju noszą tradycyjne barwy Holandii. W Amsterdamie organizowane są spektakularne przepływy łodzi po kanałach miasta.

 
Podsumowanie: kiedy jest Dzień Króla w Holandii? Dzień Króla obchodzony jest 27 kwietnia każdego roku. W przyszłości jego data może zostać zamieniona.

Polecamy również: