Nad jakim morzem leży Haga? Jakie morze w Hadze? Czy są plaże?

Nad jakim morzem leży Haga? Jakie morze w Hadze? Czy są plaże?

Słysząc nazwę Haga oczyma wyobraźni widzimy wnioski do Międzynarodowego Trybunału w Hadze ale trybunał nie jest jedyną atrakcją holenderskiego miasta. Haga w Holandii leży nad morzem, które czasem bywa nawet większą atrakcją! Wiele osób zastanawia się nad jakim morzem leży Haga. Jakie morze jest w Hadze? Czy w Hadze są plaże?

 
Jeśli myśleliście, że Haga w Holandii leży nad Morzem Bałtyckim to myliliście się. Haga nie leży nad Bałtykiem, a nad Morzem Północnym.
 
Morze Północne to szelfowe morze przy brzegu Europy będące już częścią Atlantynku. Mimo że Morze Północne nie kojarzy się z pływaniem w ciepłych wodach to jednak w Hadze są plaże!
 
Jeśli chcecie wybrać się na plaże w Hadze to warto zainteresować się takimi miejscami jak Zuiderstrand Den Haag, Strandslang 8, Westduinpark, Strandtent Zuid oraz oczywiście popularną Scheveningen Beach i Scheveningen Strand.
 
Podsumowanie: nad jakim morzem leży Haga w Holandii? Haga leży nad Morzem Północnym, a jedną z atrakcji w mieście jest wyjście na plaże.

 
Polecamy również: