Czy w Rumunii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Czy w Rumunii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Rumunia nie należy do najczęściej odwiedzanych krajów świata dlatego też wiedza o wyjazdach na wakacje do Rumunii nie jest zbytnio powszechna w Polsce. Wiele osób szykujących się na wyjazd do Rumunii zastanawia się czy w Rumunii jest EKUZ. Czy do Rumunii potrzebne jest ubezpieczenie zdrowotne?

 
Czym dokładnie jest EKUZ nie trzeba chyba zbytnio wyjaśniać. W kilku słowach to karta, która pozwala na korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej w podróży do krajów UE i kilku innych krajów w Europie by następnie zwrócić się o zwrot poniesionych kosztów już w kraju.
 
Jeśli wiemy czy Rumunia jest w Unii Europejskiej to wiemy już też, czy w Rumunii działa EKUZ. Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Czy znaczy to, że do Rumunii nie jest potrzebne ubezpieczenie turystyczne?
 
EKUZ nie jest tym samym co turystyczna polisa ubezpieczeniowa, która poza ubezpieczeniem od kosztów medycznych może zawierać inne opcje takie jak OC, OC sportowe, ubezpieczenie kosztów akcji ratowniczej czy NNW lub ubezpieczenie bagażu.
 
Wiele osób decyduje się na wyjazd do Rumunii z samą tylko kartą EKUZ ale jadąc na wczasy, zwłaszcza jeśli mamy zamiar uprawiać sport czy sporty ekstremalne lub sporty wysokiego ryzyka, warto zainteresować się zakupem ubezpieczenia do Rumunii.
 
Podsumowanie: czy w Rumunii działa EKUZ? Tak, karta EKUZ jest akceptowana w Rumunii.

 
Polecamy również: