Czy w Niemczech jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Wiele doniesień medialnych dotyczących zmiany czasu wywołuje u niektórych mętlik w głowie. Wiele osób zastanawia się w końcu czy w Niemczech jest zmiana czasu czy nie. Jeśli nie jesteście do końca pewni tego jak ostatecznie wyglądają przepisy dotyczące zmiany czasu w Dreźnie czy Berlinie to dzisiaj mamy dla Was odpowiedź. Czy Niemcy zmieniają czas z letniego na zimowy i z zimowego na letni? Kiedy jest zmiana czasu w Niemczech?

 
Od wielu lat temat zmiany czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy wywołuje dyskusje i kontrowersje. Wiele osób domaga się tego, by kraje Unii Europejskiej zrezygnowały z przechodzenia na czas letni i zimowy i zostały tylko przy jednym czasie. Co będzie w przyszłości? Teoretycznie w 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził możliwość braku zmiany czasu w Unii Europejskiej, więc poczekamy – zobaczymy. Niestety na dzisiaj tego typu przepisy nie weszły w życie i wciąż wiele państw zmienia czas. Zmiana czasu jest zarówno w Polsce jak i w Niemczech.
 
Niemcy zmieniają czas tego samego dnia kiedy jest zmiana czasu w Polsce czy na Ukrainie. Kiedy? Tradycyjnie zmiana czasu odbywa się w ostatnią niedzielę października z czasu letniego na zimowy, a zmiana czasu z zimowego na letni zaplanowana jest zawsze na ostatnią niedzielę marca.
 
Kiedy więc Niemcy zmieniają czas? Zmiana czasu w Niemczech w 2020 roku odbędzie się w nocy z 24 na 25 października 2020 roku, a z zimowego na letni Niemcy przejdą w nocy z 27 na 28 marca 2021 roku. Która godzina będzie w Niemczech? W październiku zegarki z godziny 3:00 przestawiane są na 2:00, a przy zmianie czasu z zimowego na letni jest odwrotnie.
 
Teraz już wiecie czy w Niemczech jest zmiana czasu 2020 i 2021.

 
Polecamy również: