Czy w Czechach jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Czechy i Praga to jedne z turystycznych pereł Europy. Nic dziwnego, że wiele osób planujących wyjazd do Pragi chce się dowiedzieć czy w Czechach jest zmiana czasu. Jeśli szykujecie się do wyjazdu do Pragi w okolicy zmiany czasu z zimowego na letni lub z letniego na zimowy to kwestia zmiany czasu musi Was interesować. Dzisiaj sprawdzamy czy w Czechach jest zmiana czasu? Kiedy Czechy zmieniają czas? Czy w ogóle to robią?

 

Od wielu lat przez Europę cyklicznie przetacza się debata o tym czy w dzisiejszych czasach wciąż warto trzymać się starego zwyczaju z czasów rewolucji przemysłowej. Niestety z debat na temat zmiany czasu niewiele wynika i wciąż w większości krajów Europy jest zmiana czasu. Co będzie w przyszłości Teoretycznie w 2019 roku Parlament Europejski zatwierdził możliwość braku zmiany czasu w Unii Europejskiej, więc poczekamy – zobaczymy. Czy Czechy są wyjątkiem i już wyłamały się z powszechnie panującego trendu? Niestety nie.
 
W Czechach jest zmiana czasu z zimowego na letni i z letniego na zimowy. Krajami, które jako jedne z niewielu w Europie jako pierwsze wyłamały się ze zwyczaju zmiany czasu jest Turcja, Rosja i Białoruś. Nie Czechy. Kiedy jest zmiana czasu w Czechach i w Pradze?
 
Jeśli planujecie jesienny wyjazd do Pragi to zegarki trzeba będzie przestawić tradycyjnie w ostatnią niedzielę października. Jeśli jedziecie do Czech na wiosnę to czas z zimowego na letni przestawia się zawsze w ostatnią niedzielę marca.
 
Zmiana czasu w Czechach w 2020 roku odbędzie się w nocy z 24 na 25 października. Wtedy wprowadzony zostanie czas zimowy. Zmiana czasu 2021 w Czechach to zaś noc z 27 na 28 marca. Wtedy Czesi będą spać godzinę krócej i przejdą na czas letni.

 
Polecamy również: