Czy na Białorusi jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Wiele krajów Europy wciąż jeszcze stosuje zmianę czasu chociaż pomysł porzucenia zmiany czasu nie jest nowy. Unia Europejska zrezygnuje z niej w przyszłości ale są już państwa, które zrobiły to wcześniej. Czy jednym z nich jest Białoruś? Jeśli zastanawiacie się czy na Białorusi jest zmiana czasu to dziś przychodzimy z odpowiedzią. Czy Białoruś zmienia czas? Kiedy jest zmiana czasu na Białorusi?

 
Niewiele jest krajów w Europie, które jako pierwsze zdecydowały się na przetarcie szlaków i rezygnację ze zmiany czasu. W 2020 roku państwami, które nie zmieniają czasu w Europie lub po części w Europie są: Rosja, Turcja oraz Białoruś właśnie.

 
Do tego zaszczytnego grona dołączyła niegdyś i Ukraina, ale populistyczne głosy w ukraińskim parlamencie stwierdziły, że Ukraina musi zmieniać czas bo nie będzie kopiować rozwiązań z Rosji i na Ukrainie zmianę czasu wprowadzono ponownie.
 
Czy na Białorusi jest zmiana czasu? Nie. Białoruś już od dłuższego czasu nie zmienia czasu i nie wprowadza niepotrzebnego zamieszania jesienią i wiosną. Wkrótce do Rosji, Białorusi i Turcji powinny dołączyć również kraje Unii Europejskiej, w tym również i Polska. Na dziś jednak w pozostałych państwach zmiana czasu jest, a na Białorusi chociażby w Mińsku czy w Grodnie jej nie ma.

 
Polecamy również: