Czy na Białorusi jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Czy na Białorusi jest zmiana czasu? Kiedy jest zmiana?

Wiele krajów Europy wciąż jeszcze stosuje zmianę czasu chociaż pomysł porzucenia zmiany czasu nie jest nowy. Unia Europejska zrezygnuje z niej w przyszłości ale są już państwa, które zrobiły to wcześniej. Czy jednym z nich jest Białoruś? Jeśli zastanawiacie się czy na Białorusi jest zmiana czasu to dziś przychodzimy z odpowiedzią. Czy Białoruś zmienia czas? Kiedy jest zmiana czasu na Białorusi?

 
Niewiele jest krajów w Europie, które jako pierwsze zdecydowały się na przetarcie szlaków i rezygnację ze zmiany czasu. W 2020 roku państwami, które nie zmieniają czasu w Europie lub po części w Europie są: Rosja, Turcja oraz Białoruś właśnie.

 
Do tego zaszczytnego grona dołączyła niegdyś i Ukraina, ale populistyczne głosy w ukraińskim parlamencie stwierdziły, że Ukraina musi zmieniać czas bo nie będzie kopiować rozwiązań z Rosji i na Ukrainie zmianę czasu wprowadzono ponownie.
 
Czy na Białorusi jest zmiana czasu? Nie. Białoruś już od dłuższego czasu nie zmienia czasu i nie wprowadza niepotrzebnego zamieszania jesienią i wiosną. Wkrótce do Rosji, Białorusi i Turcji powinny dołączyć również kraje Unii Europejskiej, w tym również i Polska. Na dziś jednak w pozostałych państwach zmiana czasu jest, a na Białorusi chociażby w Mińsku czy w Grodnie jej nie ma.

 
Polecamy również: