Jak daleko od granicy jest Stryj na Ukrainie? Ile kilometrów od Polski?

Jak daleko od granicy jest Stryj na Ukrainie? Ile kilometrów od Polski?

Wiele osób zastanawia się gdzie leży Stryj na Ukrainie i ile kilometrów od granicy z Polską leży Stryj. Gdzie jest Stryj na Ukrainie? Jak daleko od polskich granic jest Stryj? Sprawdźmy odległość.

 
Stryj to miasto położone nad rzeką Stryj (prawy dopływ Dniestru). Miasto zostało lokowane w 1431 roku, a w 1460 roku król Kazimierz Jagiellończyk nadał mu prawa magdeburskie. Stryj był miastem królewskim. Przed wojną Stryj był siedzibą powiatu stryjskiego w województwie stanisławowskim.
 
Po wojnie Stryj znalazł się w granicach Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, a od 1991 roku znajduje się w granicach Ukrainy. Obecnie mieszka tu około 60 tysięcy ludzi. Jak daleko ze Stryja do Polski?
 
Bezpośrednia odległość z centrum Stryja do granicy z Polski to około 71 kilometrów. Odległość do przejechania drogą jest nieco większa. Z przejścia granicznego Krościenko-Smolnica do Stryja jest około 100 kilometrów drogą przez Drohobycz.
 
Z przejścia granicznego Medyka-Szeginie trzeba przejechać około 120 kilometrów drogą przez Drohobycz, około 125 kilometrów drogą przez Rozwadów lub około 145 kilometrów robiąc pętlę przez Lwów.

 
Polecamy również: