Ubezpieczenie do Turcji cena. Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne?

Ubezpieczenie do Turcji cena. Ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne?

Wyjazdy do Turcji to od wielu lat jedne z ulubionych sposobów na spędzanie wakacji wśród Polaków. Planując wczasy w Turcji trzeba jednak pamiętać, że w Turcji potrzebne jest ubezpieczenie zdrowotne. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje ubezpieczenie do Turcji. Jaka jest cena ubezpieczenia zdrowotnego do Turcji? Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wczasy w Turcji?

 

Turcja jest tanim krajem, który gwarantuje dobrą pogodę w sezonie urlopowym jednak znajduje się on poza Unią Europejską i jeśli chcemy być objęci ubezpieczeniem w Turcji to musimy je sobie kupić.
 
Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Turcji? Cena ubezpieczenia do Turcji zależy od kilku czynników w tym m.in. od planowanej długości pobytu na wczasach, aktywności które będziemy uprawiać, tego czy ubezpieczamy także bagaż, a także od kwoty ubezpieczenia. Ważną kwestią jest też ubezpieczenie od szkód powstałych po spożyciu popularnej substancji psychoaktywnej czyli po pijanemu.
 
Ile kosztują najtańsze ubezpieczenia turystyczne do Turcji? Przy tygodniowym wyjeździe na wczasy najtańsze ubezpieczenia zapewniające koszty leczenia do 80 000 PLN kosztują w granicach 4,15 zł.
 
Jeśli chcemy zdecydować się na ubezpieczenie ze średniej półki, które w polisie ma też NNW, wyższe ubezpieczone koszty leczenia oraz niewielkie ubezpieczenie bagażu będziemy musie zapłacić w granicach 4,60 zł za dzień.
 
Najdroższe ubezpieczenia od kosztów leczenia w wysokości nawet w granicach 1 mln zł, ubezpieczenia OC, NNW czy zdarzeń po pijanemu i zdarzeń sportowych kosztują około 14-15 złotych dziennie. W tej kocie mamy również ubezpieczenie bagażu ale kwoty jakie oferują towarzystwa to zwykle zaledwie około 4-6 tysięcy złotych, więc nie są to oszałamiające kwoty i wiele osób podróżuje ze znacznie droższym bagażem.
 
Podsumowanie: ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wczasy do Turcji? Cena najtańszych ubezpieczeń zamyka się w kwocie w granicach 4,15 zł, a najdroższe ubezpieczenia kosztują nawet w do 15 zł dziennie.
 
Warto pamiętać, że dla niektórych ubezpieczycieli sport i aktywność taka jak wynajem quadów, jazda na wielbłądzie czy loty balonem to już sporty ekstremalne i przy ubezpieczaniu należy w takim wypadku wybrać, że będziemy uprawiać takie aktywności.
 
Uwaga: w tekście nie ma żadnych linków afiliacyjnych, które często wykorzystywane są przez blogerów turystycznych zarabiających pieniądze na przekazywaniu tak zwanych “leadów”. Wszelkie ewentualne reklamy to reklamy automatyczne. Ceny ubezpieczeń pochodzą z cenników ubezpieczycieli aktualnych na 2023 rok.

 
Polecamy również: