Zmiana czasu na Ukrainie. Czy zmieniają czas z letniego na zimowy i z zimowego na letni?

Zmiana czasu na Ukrainie. Czy zmieniają czas z letniego na zimowy i z zimowego na letni?

Wiele osób jadących do Lwowa na kilka dni nawet nie zauważa tego, że we Lwowie czas jest inny niż w nieodległym Przemyślu. Wyjeżdżając swoim autem na kilka dni na Ukrainę bez problemu można funkcjonować według czasu warszawskiego. A co ze zmianą czasu na Ukrainie? Wpisując to pytanie do wyszukiwarki można natrafić na kilka sprzecznych informacji. Jak to jest więc ze zmianą czasu na Ukrainie?

 

Kraje Unii Europejskiej przestawiają czas w ostatnią niedzielę października. Zegarki przestawia się o godzinę do tyłu przechodząc tym samym na z tak zwanego “czasu letniego” tak zwany “czas zimowy”. Od dłuższego czasu zasadność zmiany czasu jest kwestionowana i prowadzone są działania mające na celu wycofanie się z dwukrotnej zmiany czasu w krajach Unii Europejskiej. Jak jest na Ukrainie?

 

Jadąc na Ukrainę warto wiedzieć, że na Ukrainie obowiązuje zmiana czasu na zimowy. Owszem, całkiem niedawno jeszcze jej nie było. W 2011 roku kijowski parlament zdecydował o odejściu od zmiany czasu. Pomysł poparło 226 z 450 deputowanych Rady Najwyższej. Z pomysłu błyskawicznie się wycofano. Dlaczego?

 

Ukraińcy zarzucili sobie… kopiowanie zachowań Rosji i błyskawicznie powrócili do zmian czasu na letni i zimowy. Obecnie wciąż przestawia się zegarki jednak Ukraina zapewnia że od zmiany czasu odejdzie gdy tylko… zrobią to kraje Unii Europejskiej :D.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy