Zmiana czasu na Ukrainie. Czy zmieniają czas z letniego na zimowy i z zimowego na letni?

Zmiana czasu na Ukrainie. Czy zmieniają czas z letniego na zimowy i z zimowego na letni?

Wiele osób jadących do Lwowa na kilka dni nawet nie zauważa tego, że we Lwowie czas jest inny niż w nieodległym Przemyślu. Wyjeżdżając swoim autem na kilka dni na Ukrainę bez problemu można funkcjonować według czasu warszawskiego. A co ze zmianą czasu na Ukrainie? Wpisując to pytanie do wyszukiwarki można natrafić na kilka sprzecznych informacji. Jak to jest więc ze zmianą czasu na Ukrainie? Czy Ukraina zmienia czas?

 

Kraje Unii Europejskiej przestawiają czas w ostatnią niedzielę października. Zegarki przestawia się o godzinę do tyłu przechodząc tym samym na z tak zwanego “czasu letniego” tak zwany “czas zimowy”. Od dłuższego czasu zasadność zmiany czasu jest kwestionowana i prowadzone są działania mające na celu wycofanie się z dwukrotnej zmiany czasu w krajach Unii Europejskiej. Jak jest na Ukrainie?

 

Jadąc na Ukrainę warto wiedzieć, że na Ukrainie obowiązuje zmiana czasu na zimowy. Owszem, całkiem niedawno jeszcze jej nie było. W 2011 roku kijowski parlament zdecydował o odejściu od zmiany czasu. Pomysł poparło 226 z 450 deputowanych Rady Najwyższej. Z pomysłu błyskawicznie się wycofano. Dlaczego?

 

Ukraińcy zarzucili sobie… kopiowanie zachowań Rosji i błyskawicznie powrócili do zmian czasu na letni i zimowy. Obecnie wciąż przestawia się zegarki jednak Ukraina zapewnia że od zmiany czasu odejdzie gdy tylko… zrobią to kraje Unii Europejskiej :D.

 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy