Czy Boże Ciało jest dniem wolnym w Niemczech?

Do Niemiec za chlebem wyjechało wielu Polaków, wielu Polaków wyjeżdża też do Niemiec turystycznie. Zarówno ci pierwsi jak i drudzy często zastanawiają się czy Boże Ciało jest wolne w Niemczech. Czy Boże Ciało to wolne w Niemczech? Czy w Boże Ciało Niemcy jest wolne? Sprawdźmy to!

 

Czy Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy w Niemczech? Nie, Boże Ciało nie należy do świąt które są dniami ustawowo wolnymi na całej powierzchni kraju. Boże Ciało jest jednak wolne w kilku landach. W których landach Boże Ciało jest wolne w Niemczech?
 
Boże Ciało jest wolne na terenie sześciu niemieckich katolickich krajów związkowych. Są to Badenia-Wirtembergia, Bawaria, Hesja, Nadrenia Północna-Westfalia, Nadrenia-Palatynat oraz Saara. Tylko na ich terenie jest to dzień wolny od pracy.
 
W pozostałych krajach związkowych Boże Ciało nie jest świętem i dniem wolnym więc trzeba iść do pracy albo wziąć sobie urlop by wybrać się do kościoła.
 
Podsumowanie: czy Boże Ciało jest świętem w Niemczech? W większości krajów związkowych w Niemczech Boże Ciało nie jest dniem wolnym. Wolne w Boże Ciało mają mieszkańcy sześciu katolickich krajów związkowych.

 
Polecamy również: