Czarna Kamienica we Lwowie – ile kosztuje zwiedzanie? Bilety

Czarna Kamienica we Lwowie – ile kosztuje zwiedzanie? Bilety

Czarna Kamienica na Rynku we Lwowie jest jednym z najsłynniejszych budynków w mieście. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie muzeum w Czarnej Kamienicy we Lwowie. Jaka jest cena biletu? Ile kosztuje wstęp na zwiedzanie? Sprawdźmy to!

 

Czarna Kamienica to budynek wzniesiony w latach 1588-89 na zlecenie Tomasza Albertiego. Przez lata doczekała się przebudowy i przechodziła z rąk do rąk. W 1926 roku budynek przeszedł na własność miasta Lwów i otwarto tu najpierw Muzeum Historyczne Miasta Lwowa, a w 1938 roku również Muzeum Obrony Lwowa podkreślające bohaterstwo Polaków walczących o miasto (zob. Cmentarz Obrońców Lwowa).
 
Obecnie w kamienicy działa “Muzeum Historii Lwowa” będące jednym z oddziałów Lwowskiego Muzeum Historycznego. Ile kosztuje wstęp?
 
Cena zwiedzania Czarnej Kamienicy to 50 UAH za bilet normalny i 30 UAH za bilet ulgowy. Muzeum jest nieczynne w środy. Ceny z cennika Czarnej Kamienicy pochodzą z 2022 roku więc jeśli chcecie zwiedzać Czarną Kamienicę we Lwowie dużo później to warto zweryfikować na oficjalnej stronie czy są aktualne.

 
Polecamy również: