Czy na Słowacji jest roaming? Co z polskim telefonem?

Wiele osób pamięta jeszcze czasy gdy na Słowację potrzebny był paszport. Polska i Słowacja weszły do Unii Europejskiej, czasy się zmieniły ale wciąż są osoby, które zastanawiają się czy jadąc na Słowację potrzebny jest roaming w telefonie komórkowym. Czy na Słowacji jest roaming? Sprawdźmy jak wygląda sprawa używania polskiego telefonu komórkowego na Słowacji.

 
Jeśli jeszcze są na świecie osoby, które przespały ostatnie lata i nie wiedzą czy na Słowacji jest roaming to mamy dla nich dobre informacje. Obecnie jadąc na Słowację nie trzeba przejmować się kwestią roamingu w telefonie komórkowym. Czasy w którym na wyjeździe z Polski mogliśmy bać się wysokich rachunków minęły.

 
Roaming w Unii Europejskiej został zniesiony. Jeśli jedziemy do innego kraju Unii Europejskiej, czyli na Słowację, to wykorzystane dane pakietowe, wiadomości SMS czy minuty będą pobierane według stawek krajowych. Tyczy się to raczej krótkich wyjazdów.

 
Jeśli mamy zamiar pojechać na Słowację na kilka miesięcy albo przeprowadzić się na rok to operator może, chociaż nie musi, włączyć nam dane roamingowe i wtedy korzystać będziemy z wyższych cen. Ocena odbywa się na podstawie tego gdzie dokładnie przebywamy. Jeśli jeździmy na Słowację pracować, a mieszkamy w Polsce, to używać będziemy polskiego numeru z polskimi stawkami.

 
Przeprowadzając się na Słowację na dłużej warto pomyśleć o zakupie lokalnej karty SIM ale ogólnie rzecz biorąc podczas turystycznych wyjazdów na Słowację nie ma co obawiać się roamingu.

 
Polecamy również: