Czy Białoruś jest w Strefie Schengen? Sprawdzamy!

Białoruś od pewnego czasu jest na ustach wielu Polaków. Niektórzy nie wiedzą wiele o Białorusi dlatego też wiele osób zastanawia się czy Białoruś jest w Strefie Schengen. Czy Białoruś należy do państw słynnego układu z Schengen? Czy można jechać na Białoruś bez kontroli granicznych?

 

Czym jest Strefa Schengen nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. W najprostszym uproszczeniu przekraczając wewnętrzne granice Strefy Schengen nie trzeba przechodzić kontroli granicznych. Strefa Schengen często mylona jest z tym samym czym jest Unia Europejska, warto jednak pamiętać, że nie wszystkie państwa UE są w Schengen i te dwie rzeczy nie są tożsame.
 
Czy Białoruś, która jak wiadomo nie należy do Unii Europejskiej, znajduje się w Strefie Schengen? Jeśli liczyliście na możliwość wyjazdu na Białoruś bez konieczności przechodzenia kontroli granicznych to nie mamy dobrych wiadomości.
 
Białoruś nie jest w Strefie Schengen, więc trzeba liczyć się z kontrolą na granicy. Niewiele wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości Białoruś mogła do Strefy Schengen dołączyć.

 
Polecamy również: