Praga pogoda w grudniu. Temperatury. Czy warto jechać?

Wolne dni grudnia wiele osób chce wykorzystać na wyjazdy na przykład do Pragi. Wiele osób zastanawia się czy w Pradze w grudniu jest ciepło. Jaka jest pogoda w grudniu w Pradze? Czy warto jechać na święta do Pragi? Oto średnie temperatury w Pradze pod koniec roku.

 
Grudzień nie należy do najcieplejszych miesięcy w Pradze. Średnia temperatura z początkiem grudnia w czeskiej Pradze to zaledwie 4 stopnie Celsjusza. Im bliżej końca roku tym temperatura spada. Pod koniec grudnia średnia temperatura w Pradze to już tylko 2 stopnie Celsjusza. Nocami w grudniu można spodziewać się mrozów.
 

Grudniowe dni w Pradze są zachmurzone i można też spodziewać się opadów deszczu, ale deszcze nie są intensywne. W grudniu pojawiają się też opady śniegu ale również nie ma co się spodziewać zbyt dużej pokrywy śnieżnej.
 
Podsumowanie: czy warto jechać w grudniu do Pragi? Jeśli nie zależy nam na ciepłej i słonecznej pogodzie to Praga nie jest złym pomysłem, ale osoby szukające wysokich temperatur powinny jednak pomyśleć o innej destynacji na urlopowy wyjazd.

 
Polecamy również: