Czy w Podgoricy jest Uber i Bolt? Czy jest w Czarnogórze?

Jedną z rzeczy, którą pamięta się z wakacji na długo jest bycie oszukanym przez taksówkarza. Na nieuczciwych można trafić praktycznie w każdym mieście niezależnie od tego w jakim kraju się ono znajduje. Sposobem na to, by uniknąć nieprzyjemności jest wybieranie komórkowych aplikacji w których można monitorować położenie i trasę auta. Jedną z nich jest Uber, a drugą Uber. Czy jadąc do Czarnogóry można skorzystać z Ubera jadąc z lotniska do centrum Podgoricy? Czy w Czarnogórze jest Uber? Dziś to sprawdzimy.

 

Dojazd z lotniska w Podgoricy do centrum czy w każde inne miejsce za pomocą aplikacji komórkowej byłby dobrym pomysłem. Niestety – byłby. Uber nie jest obecny w Podgoricy ani w żadnym innym mieście w Czarnogórze. Ubera nie ma w miastach takich jak Podgorica, Sveti Stean, Tivat czy Kotor lub Budva.
 
Czy w Czarnogórze i Podgoricy jest Bolt? Niestety, tu również odpowiedź jest negatywna. Ubera ani Bolta nie ma w Czarnogórze z najróżniejszych powodów – jednym z nich są miejscowe regulacje. Warto też pamiętać, że Czarnogóra nie jest najczęściej wybieranym miejscem przez turystów, a w kraju mieszkają zaledwie 622 tysiące osób.
 
Możemy zgadywać, że dopełnianie formalności w kraju zamieszkanym przez mniej osób niż mieszka w Krakowie czy we Lwowie może być nie do końca opłacalnym procesem. W Czarnogórze trzeba polegać na lokalnym taksi. Oznacza to, że niestety w pewnych sytuacjach możemy zostać oszukani i zapłacić więcej, niż za taki sam kurs zapłaciłby mieszkaniec Czarnogóry czy Podgoricy.
 
Jeśli jednak skorzystamy z taksówek na lotnisku w Podgoricy to możemy skorzystać z oficjalnego cennika podanego na stronach przewoźników. Taksówki operujące z lotniska czyli Royal Taxi i Lider Taxi powinny zawieźć nas do centrum za 12 EUR. To bardzo dużo jak za 10 kilometrów jazdy w jednym z biedniejszych krajów w Europie.
 
Według lotniskowego cennika wyjazd do Tivatu kosztuje 70 EUR, a do Dubrownika oddalonego o około 160 kilometrów pojedziemy według oficjalnego cennika za 140 EUR. Pamiętajmy – to ceny dla turystów, więc zdecydowanie wyższe niż normalne. Na lotnisku można też po prostu wynająć samochód.

 
Warto przeczytać również: