Gdzie w Krakowie wyrobić kartę EKUZ? Gdzie można wyrobić?

Karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) jest niezwykle przydatnym dokumentem dla podróżujących po Europie. Zapewnia ona możliwość korzystania z publicznej opieki zdrowotnej w podróży po krajach akceptujących EKUZ. Wielu mieszkańców Krakowa przed podróżą zastanawia się gdzie w Krakowie wyrobić EKUZ. Gdzie zrobić EKUZ w Krakowie? Gdzie można?

 

W Krakowie kartę EKUZ można wyrobić odwiedzając Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia. Osobiście można to zrobić, udając się do oddziału znajdującego się przy ulicy Wadowickiej 8W.
 
Inną opcją jest wyrobienie karty EKUZ za pośrednictwem poczty. Wystarczy wysłać dokumenty na adres Małopolskiego Oddziału NFZ, który mieści się przy ulicy Józefa 21.
 
Dodatkowo istnieje możliwość wyrobienia karty EKUZ za pomocą ePUAP (Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej) oraz Internetowego Konta Pacjenta (IKP).
 
Ważne jest, aby pamiętać, że wyrobienie karty EKUZ jest bezpłatne i nie wymaga żadnych opłat. Proces ten powinien być zrealizowany w odpowiednim czasie przed planowanym wyjazdem, aby mieć pewność, że karta EKUZ będzie gotowa na czas.
 
Dzięki posiadaniu karty EKUZ podróżowanie po Europie stanie się bardziej bezpieczne i komfortowe. W razie potrzeby będziesz mógł skorzystać z opieki medycznej w danym kraju, nie obawiając się dodatkowych kosztów.

 
Polecamy również: