Czechy Winiety cena 2022 – gdzie kupić? Czy online?

W Europie są państwa w których autostrady nie są płatne, są takie w każda autostrada płatna jest osobno, a są takie które wymagają jednej opłaty na wszystkie płatne drogi. Tak właśnie jest w Czechach. Wiele osób zastanawia się ile kosztuje winieta do Czech. Ile kosztują winiety do Czech 2022? Ile kosztują autostrady w Czechach 2022? Oto ceny winiet Czechy.

 

W Ctecgacg przejazd autostradami nawet dla samochodów osobowych wymaga posiadania winiety Są w Czechach bezpłatne odcinki dróg, których mapa znajduje się na stronie edalnice.cz. Na szczęście jadąc do Czech nie zawsze trzeba kupować winiete na cały rok.

 
W przeciwieństwie jednak do Szwajcarii w Czechach da się kupić winietę na okres krótszy niż jeden rok. Ile kosztują winiety w Czechach 2022?

 

W Czechach winiety są na 10 dni, 30 dni oraz na cały rok. Winieta na 10 dni w Czechach kosztuje 310 CZK. Koszt winiety na 30 dni czyli na miesiąc to 440 CZK. Roczna winieta w Czechach to koszt 1500 CZK.

 
Ceny winiet w Czechach w przeliczeniu na złotówki to odpowiednio około 58 zł, 82 zł oraz 280 zł.

 
Od niedawna w cenniku winiet w Czechach znalazły się też winiety eko dla samochodów napędzanych gazem ziemnym lub biometanem. Ich cena jest o połowę niższa niż zwykłej winiety.

 


Gdzie kupić winiety Czechy 2022?

Zakup winiety do Czech można dokonać na stronie internetowej, której współwłaścicielem jest Państwowy Fundusz Infrastruktury Transportowej oraz CENDIS. Adres strony do zakupu winiety do Czech too edalnice.cz.

 
Zakup winiety do Czech możliwy jest też na poczcie oraz na stacjach Euro Oil i w samoobsługowych punktach zakupu czeskich winiet przy granicy.

 
Winiety do Czech on-line mogą być sprzedawane tylko po nominalnej cenie winiety do Czech 2022. Jeśli gdzieś znajdujecie oferty o cenie wyższej niż cennikowa to jej nie kupujcie i kupcie ją na oficjalnej stronie.

 


Czy można jeździć bezpłatnie po autostradach?

Kto nie musi mieć winiety w Czechach? Między innymi pojazdy elektryczne i pojazdy na wodór i auta zabytkowe. Wniosek o zwolnienie z opłat można złożyć na oficjalnej stronie sklepu z winietami do Czech. Złożenie fałszywego wniosku może skończyć się wysokim mandatem.
 
Podsumowanie: ile kosztują winiety do Czech 2022? Ceny winiet w Czechach w zależności od czasu obowiązywania to 310, 440 i 1500 CZK.

 
Polecamy również: