Jakie gniazdka są na Ukrainie? Czy potrzebna przejściówka?

Wyposażenie pokoju hotelowego w suszarkę lub wynajmowanego apartamentu w urządzenia takie jak ekspres do kawy, suszarka do włosów czy żelazko to w dzisiejszych czasach standard nawet w apartamentach we Lwowie. Jadąc na wakacje musimy zabrać ze sobą jednak sprzęty takie jak ładowarka do smartfona lub laptopa. Jakie gniazdka są na Ukrainie? Czy we Lwowie można używać ładowarki takiej samej jak w Polsce? Odpowiadamy na pytania dotyczące gniazdek elektrycznych na Ukrainie.

 

Tak jak posiadanie paszportu na Ukrainę nie powinno być dla nikogo żadnym zaskoczeniem tak i to jakie gniazdka elektryczne są we Lwowie jest rzeczą oczywistą dla większości ludzi, którzy przez chwilę się nad tym zastanowią. Tak – do Lwowa na Ukrainie można wziąć normalną ładowarkę do laptopa z wtyczką taką samą jak w Polsce.
 
Bez problemu można wziąć ze sobą na wycieczkę nawet suszarkę do włosów czy żelazko. Niech też zobaczą kawałek świata. Polska wtyczka będzie pasować do gniazdka na Ukrainie. Gniazdka są nieco inne ale polskie sprzęty działają w nich bez przejściówek.
 
Jadąc na Ukrainę nie ma co się obawiać. od 20 maja 2014 kraj wprowadził standard EN 50160:2010 i zrównał napięcie z napięciem w krajach Unii Europejskiej do standardu 400/230 V ± 10%. Gniazdka na Ukrainie to gniazdka w standardzie C i F, napięcie wynosi 230V, a częstotliwość prądu to 50 Hz.
 


 
Polecamy również: