Jarmark wielkanocny we Lwowie 2019. Wiemy kiedy będzie

To już tradycja – przed świętami Wielkanocnymi co roku organizowany jest jarmark wielkanocny we Lwowie. W 2019 roku ukraińskie święta Wielkanocne wypadają 28 kwietnia, więc tradycyjnie uruchomione zostaną liczne kramy wielkanocne. Kiedy zorganizowany będzie kiermasz wielkanocny we Lwowie w 2019 roku? Już to wiemy.

 

Zawsze w okolicach świąt Bożego Narodzenia we Lwowie organizowany jest jarmark bożonarodzeniowy, a przed świętami Wielkanocnymi na Ukrainie kramy znów powracają na najbardziej reprezentacyjny ciąg pieszy przed operą. Znana jest już data organizacji jarmarku wielkanocnego, który mimo wypadku w postaci pożaru na jarmarku bożonarodzeniowym również zostanie zorganizowany.

 

Jarmark wielkanocny we Lwowie 2019 zostanie zorganizowany w dniach od 26 kwietnia do 12 maja. Trwa już okres w którym firmy chętne do wystawienia swoich stoisk mają czas na składanie wniosków o wystawienie stoisk. Do 20 marca będzie wiadomo jakie kramy pojawią się na wielkanocnym jarmarku. We wnioskach znaleźć mają się plany stoisk wraz z ich wizualizacjami. Kramy będą czynne od 11 do 22 w tygodniu i od 10 do 23 czasu lokalnego w weekendy.

 

Tradycyjnie na jarmarku świątecznym we Lwowie kramy będą podzielone na te z tradycyjnymi wyrobami folkowymi czy pamiątkami oraz kramy z jedzeniem. W 2019 roku nieco większy nacisk powinien być położony na bezpieczeństwo stanowisk działających na jarmarku, bowiem przed świętami bożego narodzenia na jarmarku doszło do eksplozji butli z gazem w wyniku której cztery osoby zostały ranne.

 

Tradycyjne jarmarki świąteczne we Lwowie to zawsze okazja dla odwiedzających miasto na zakupy znacznie tańsze niż na podobnych jarmarkach w Krakowie czy innym mieście w Polsce. Ceny na jarmarku we Lwowie są dostosowane do finansowej rzeczywistości Lwowa.

 


 
Polecamy również:

 
[related_posts_by_tax posts_per_page=”8″ format=”thumbnails” image_size=”medium” columns=”4″]