Budapeszt pogoda w sierpniu. Temperatury. Czy warto jechać?

Wiele osób chce odwiedzić Budapeszt w sierpniu i zastanawia się jaka jest pogoda w Budapeszcie w sierpniu. Czy w sierpniu w Budapeszcie jest ciepło? Jakie są temperatury w Budapeszcie w sierpniu? Czy warto jechać do Budapesztu pod koniec wakacji? Oto pogoda w sierpniu.

 

Sierpień w Budapeszcie należy do ciepłych miesięcy ale jest już okresem w którym średnie temperatury notowane w węgierskiej stolicy zaczynają spadać.
 
Z początkiem sierpnia średnia temperatura w Budapeszcie wynosi 27 stopni Celsjusza, ale wraz ze zbliżaniem się września średnia spada. Pod koniec miesiąca średnia to już tylko 25 stopni Celsjusza.
 
Oczywiście w sierpniu możemy spodziewać się dni w czasie których temperatura skacze zdecydowanie powyżej 30 stopni. Osoby które nie lubią zwiedzać miast w czasie upałów powinny decydować się na przyjazd pod koniec sierpnia lub w czerwcu albo we wrześniu.
 
Sierpień w Budapeszcie to wciąż okres z ciepłymi wieczorami i akceptowalnymi porankami. W sierpniu możemy spodziewać się wielu bezchmurnych dni. Średnia opadów w sierpniu nie jest zbyt wysoka.
 
Podsumowanie: czy warto jechać do Budapesztu w sierpniu? Sierpień należy do najcieplejszych miesięcy w Budapeszcie więc jeśli szukamy ciepłej i słonecznej destynacji to Budapeszt w sierpniu jest dobrym pomysłem.

 
Warto przeczytać również: