Jakie gniazdka są w Dubaju? Czy potrzebna jest przejściówka?

Jakie gniazdka są w Dubaju? Czy potrzebna jest przejściówka?

Dubaj i Zjednoczone Emiraty Arabskie od wielu lat są kuszącą destynacją turystyczną dla Polaków. Wiele osób wybierających się do Dubaju zastanawia się czy do Dubaju potrzebna jest przejściówka. Jakie są gniazdka w Dubaju? Czy potrzeba adaptera? Sprawdźmy to!

 
Osoby planujące wyjazd do Dubaju muszą wiedzieć, że najpowszechniejszym standardem gniazdek elektrycznych w Dubaju i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich są gniazdka typu G, a napięcie to 230 V, a częstotliwość sieci to 50 Hz. Co to oznacza?
 

Oznacza to, że w Dubaju prąd jest taki jak w Europie, ale jadąc do Dubaju z Polski warto wyposażyć się w przejściówkę. Gniazdka w Dubaju są takie same jak gniazdka w UK więc potrzebny jest taki sam adapter. Wyjątkiem są niewielkie ładowarki, które być może uda się wpiąć do dubajskiej wtyczki bez przejściówki.
 
Na szczęście w niektórych dobrych hotelach można spotkać gniazdka z wtyczką europejską, a jeśli ich nie ma to istnieje możliwość wypożyczenia lub otrzymania za darmo przejściówki w hotelowej recepcji.
 
W najgorszym wypadku przejściówkę można kupić na miejscu i jest to wydatek w przeliczeniu rzędu najwyżej kilku złotych.

 
Polecamy również: