Czy Rosja jest w NATO? Czy Rosja należy do NATO?

Czy Rosja jest w NATO? Czy Rosja należy do NATO?

Temat najróżniejszych działań wojskowych i politycznych związanych z Rosją często elektryzuje wielu Polaków. Wiele osób zastanawia się przy okazji czy Rosja należy do NATO. Czy Rosja jest członkiem NATO? Sprawdźmy to!

 

Najróżniejsze rozmowy między Rosją, a przedstawicielami NATO często trafiają na czołówki gazet i portali internetowych. Jeśli zastanawialiście się czy Rosja należy do NATO to odpowiedź na to pytanie jest oczywiście negatywna.
 
Rosja nie należy do krajów znajdujących się w NATO. NATO, czyli Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego to układ wojskowy powstały 24 sierpnia 1949 roku, którego głównym celem w momencie powstania była ochrona militarna przed ewentualną możliwością ataku ze strony ZSRR. Przez lata ZSRR zdążyło upaść, ale NATO nie upadło.
 
Dziś NATO pełni rolę stabilizacyjną i jest gwarantem bezpieczeństwa dla krajów znajdujących się w sojuszu. Wśród krajów należących do NATO znajduje się obecnie 30 państw w tym na przykład Polska, Niemcy czy Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.
 
W NATO nie znajdują się kraje takie jak Rosja, Białoruś czy Ukraina.

 
Polecamy również: