Czy w hotelu jest żelazko? Czy są żelazka w hotelach? Prasowanie

Wyjazd na dłuższe wakacje wymaga od nas spakowania sporej liczby rzeczy albo polegania na praniu ubrań na miejscu. Jeśli zastanawiacie się czy w hotelu do którego jedziecie są żelazka to spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. Czy w hotelach są żelazka? W których hotelach są żelazka?

Jeśli chodzi o pokoje w hotelach w Polsce to hotele mające 1 lub 2 gwiazdki nie muszą mieć nawet usługi prasowania dostępnej na życzenie gości. Jadąc do hotelu o niskim standardzie lepiej nie spodziewać się żelazka. Jego obecność w hotelu może być miłym zaskoczeniem ale nie jest wymagana ani w pokoju, ani w hotelu.

Już hotel mający 3 gwiazdki lub więcej przydzielone w Polce musi dysponować dodatkową usługą prasowania ale nie musi dysponować żelazkiem w pokoju. W Europie hotel sklasyfikowany na trzy gwiazdki lub wyżej powinien dysponować żelazkiem dla gości. W lepszych hotelach żelazka znajdują się w szafie wraz z deską do prasowania.

Poza Europą w popularnych turystycznych krajach jak Egipt czy Turcja standard hotelowy odbiega od standardu w Europie więc w tych gorszych hotelach mających od 1 do 4 gwiazdek żelazka może wcale nie być.


Podsumowując: czy w hotelu jest żelazko?
Im lepszy hotel tym większa szansa na to, że dysponuje usługą prasowania ale w wielu miejscach raczej nie można się go spodziewać, zwłaszcza na wakacjach typu “All Inclusive” w tanich hotelach w tanich krajach takich jak Egipt czy Turcja. Im lepszy hotel, tym większe prawdopodobieństwo, że żelazko w hotelu się znajdzie, a przy najwyższym standardzie być może będzie też w pokoju.

Jeśli chcecie mieć gwarancję tego, że uda się wyprasować ubranie to lepiej wyposażyć się w małe żelazko turystyczne. Przed wyjazdem warto sprawdzić politykę danego hotelu w tej kwestii, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień lub sprawdzić na stronie internetowej za pośrednictwem której wykonujemy rezerwacje fakt tego czy żelazko jest w hotelu.

 

Polecamy również: