Czy w Egipcie można wychodzić poza hotel?

Egipt przeżywa w 2021 roku prawdziwy szturm tych wczasowiczów, którzy mają już dość “nowej normalności” i wyjeżdżają do krajów w których obowiązywała, obowiązuje i obowiązywać będzie ta stara. Wiele osób wybierających się do Egiptu zastanawia się czy w Egipcie można wychodzić poza hotel. Czy wolno? Czy da się? Sprawdźmy to.

 

Jeśli wybieracie się do Egiptu to wyjazd tam nie różni się właściwie niczym od wyjazdu w dowolne inne miejsce na świecie. W Egipcie można wychodzić poza hotel. Czy to Kair, czy Luksor czy Hurghada. Jedynym miejscem, które budzi wątpliwości niektórych przyjezdnych jest kurort na Półwyspie Synaj czyli Sharm El-Sheikh (Szarm el-Szejk). Czy w Sharm El-Sheikh można wychodzić poza hotel?
 
Oczywiście, że tak. Nic nie stoi na przeszkodzie by poruszać się po całej turystycznej miejscowości. Niektórzy twierdzą, że nie można wyjechać poza kurort ale to też nie do końca prawda. Można poruszać się poza kurortem chociaż prawdą jest, że na przykład na stronach MSZ można przeczytać, że jest to ryzykowne i może być niebezpieczne.
 
Niedoświadczeni turyści jeśli koniecznie już mają zamiar poruszać się po półwyspie powinni to robić z miejscowymi i zaufanymi przewodnikami. Podróżując po półwyspie należy liczyć się z wieloma kontrolami drogowymi więc z innych miast Egiptu najlepiej przylecieć samolotem lub przypłynąć.
 
Poruszając się po Egipcie warto pamiętać o wszechobecnych naganiaczach (nie dadzą o sobie zapomnieć), o tym, że nie zawsze można robić zdjęcia i uważać na kieszonkowców.

 
Polecamy również: