Klub piłkarski z Rotterdamu, Jaka drużyna gra w Rotterdamie?

Holandia nie należy do największych krajów świata ale mimo to znajduje się w niej wiele słynnych na cały świat miast, a także… klubów piłkarskich. Wiele osób zastanawia się jak nazywa się słynny klub piłkarski z Rotterdamu. Jak nazywa się piłkarska drużyna z Rotterdamu często będąca pytaniem do krzyżówki? Sprawdźmy to!

 
Rotterdam to drugie co do wielkości miasto w Holandii. Pierwszym jest oczywiście Amsterdam w którym gra słynny Ajax. Jaka jest słynna drużyna z Rotterdamu?
 
W Rotterdamie przy ul. Van Zandvlietplein 1 swój stadion ma drużyna Feyenoord Rotterdam o którą często pojawiają się pytania w krzyżówkach.
 
Feyenoord z Rotterdamu to drużyna powstała 19 lipca 1908 roku jako Wilhelmina Rotterdam. Przez lata klub z Rotterdamu dwukrotnie wygrywał Puchar UEFA, jednokrotnie Puchar Interkontynentalny oraz aż 15 krotnie sięgał po tytuł mistrza holenderskiej Eredivisie. Ostatni raz Feyenoord wygrał Eredivisie w 2017 roku.
 
Podsumowanie: jak nazywa się słynny klub z Rotterdamu? Odpowiedź to zwykle Feyenoord. Warto jednak pamiętać; że w Rotterdamie grają też Sparta Rotterdam, SBV Excelsior oraz XerxesDZB, jednak to mniej znane drużyny.

 
Polecamy również: