Kalwaria Zebrzydowska cennik. Ile kosztuje zwiedzanie?

Kalwaria Zebrzydowska to jeden z najważniejszych ośrodków kultu religijnego w Polsce, a także po prostu ciekawy zabytek wpisany nawet na listę UNESCO. Wiele osób zastanawia się jaki jest cennik zwiedzania Kalwarii Zebrzydowskiej. Ile kosztuje wstęp? Jaka jest cena zwiedzania? Sprawdźmy to!

 
Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej to jedna z większych atrakcji niedaleko Krakowa. W 1999 roku kompleks sanktuarium został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to też pomnik historii Polski.
 
Ile kosztuje zwiedzanie sanktuarium? Wstęp na teren manierystycznego zespołu architektoniczno-krajobrazowego oraz parku pielgrzymkowego w Kalwarii Zebrzydowskiej jest bezpłatny.
 
Bazylika Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej możliwa jest do zwiedzania za darmo gdy tylko nie odbywają się w niej msze święte (tutaj porządek mszy w Kalwarii Zebrzydowskiej).
 
Dla pielgrzymów i turystów, którzy wybierają się do sanktuarium w zorganizowanych grupach powyżej 15 osób istnieje możliwość wynajęcia przewodnika po uprzednim kontakcie z Kalwaryjskim Centrum Informacji mailowo lub telefonicznie. Istnieją trzy programy zwiedzania z przewodnikiem: Droga Krzyżowa od Piłata, Dróżki, Historia Sanktuarium.
 
Położone wokół klasztoru Dróżki Pana Jezusa oraz Dróżki Matki Boskiej również można przejść za darmo i zobaczyć znajdujące się tam kościółki czy kaplice.

 
Polecamy również: