Bodrum czy Alanya? Gdzie lepiej pojechać na wakacje?

Bodrum czy Alanya? Gdzie lepiej pojechać na wakacje?

Każdego roku tysiące turystów jadących po raz pierwszy w życiu do Turcji staje przed wyborem upatrzonej destynacji turystycznej. Wielu wczasowiczów zastanawia się gdzie lepiej pojechać do Bodrum czy do kurortu Alanya. Gdzie lepiej na wakacje? Czy Bodrum lepsze do Alanyi? Gdzie spędzić wakacje w Turcji?

 


Bodrum czy Alanya – gdzie lepiej?

Aby pomóc Ci podjąć decyzję, przyjrzyjmy się bliżej Bodrum i Alanyi – jednym z dwóch popularnych destynacji turystycznych do których wycieczki można kupić w polskich biurach podróży. Które miasto z tej dwójki jest lepsze zależeć będzie od kilku czynników: indywidualnych oczekiwań od wakacji, a także od budżetu, który możemy przeznaczyć na wycieczkę.

 
Bodrum to tętniące życiem miasto położone na wybrzeżu Morza Egejskiego. Znane jest z uderzającego średniowiecznego zamku, który góruje nad miastem i portem. Oprócz zamku, Bodrum jest również domem dla wielu innych historycznych miejsc, w tym Mauzoleum w Halikarnasie – jednego z siedmiu cudów starożytnego świata. Oczywiście, Bodrum jest również doskonałym miejscem do wypoczynku na plaży lub spędzenia czasu na żeglowaniu lub windsurfingu.

 
Z kolei Alanya to nadmorskie miasto wypoczynkowe położone dalej na wschód, nad Morzem Śródziemnym, niedaleko jeszcze większego kurortu Antalya. Słynie z piaszczystych plaż i czystej wody. W Alanyi znajduje się wiele historycznych miejsc, w tym XIII-wieczna forteca i kilka meczetów z czasów osmańskich. Zobacz atrakcje w Alanya. A jeśli szukasz większych emocji, możesz wybrać się na wycieczkę łodzią do pobliskich jaskiń. Zaletą Alanyi jest bliskość kurortu Antalya, który również jest ciekawą opcją na jednodniowe wycieczki.

 
Warto jednak pamiętać, że lotnisko Milas Bodrum Havalimani znajduje się bliżej samej miejscowości, a do kurortu Alanya musimy dojechać jeszcze z ruchliwego kurortu Antalya. Wakacje w Alanya dają za to większą możliwość wyboru jeśli chodzi o klasę i komfort hotelu.

 
W Alanya jest zdecydowanie więcej ofert turystycznych, jest to też bardziej popularny kurort w którym więcej jest przyjezdnych, a życie nocne jest bardziej intensywne. Paradoksalnie w bardziej popularnej miejscowości Alanya wakacje na All Inclusive mogą okazać się tańsze niż w Bodrum.

Jeśli zależy nam na większym spokoju i zwiedzaniu starożytnych zabytków to lepiej wybrać Bodrum. W innym przypadku Alanya bije ten kurort na każdym polu.

Bodrum czy Alanya – podsumowanie


Więc, co powinieneś wybrać – Bodrum czy Alanya? Odpowiedź zależy od tego, czego szukasz w wakacyjnej destynacji. Jeśli interesuje Cię historia i kultura, to Bodrum jest świetnym wyborem. Jeśli jednak szukasz miejsca, w którym mógłbyś się zrelaksować i wygrzać w słońcu i zakosztować nocnego życia, to Alanya jest prawdopodobnie lepszym wyborem. Niezależnie od tego, którą destynację wybierzesz, jesteśmy pewni, że spędzisz fantastyczny czas w Turcji!

 
Polecamy również: