Czy w Maroko są Murzyni? Czy są osoby czarnoskóre?

Czy w Maroko są Murzyni? Czy są osoby czarnoskóre?

Faktem często wspominanym i uwypuklanym jest to, że Maroko to kraj położony w Afryce. Afryka, za sprawą na przykład słynnego dzieła Juliana Tuwima, kojarzy nam się często z osobami czarnoskórymi. Wiele osób zastanawia się czy w Maroko są Murzyni. Czy są osoby czarnoskóre? Sprawdźmy strukturę ludności!

 
Czy w Maroko mieszkają osoby czarnoskóre? Jeśli popatrzymy na rozkład etniczny populacji Maroka zobaczymy wyraźnie, że dominującą grupą w kraju są Arabowie, którzy stanowią 44% mieszkańców.
 
Drugą najliczniejszą grupą ludności są islamscy Berberowie stanowiący 24% oraz Berberowie stanowiący 21% ludności. To również nie są osoby czarnoskóre, które bezpośrednio kojarzą się z Afryką.
 
Kolejną, nie tak już liczną, grupą ludności w Maroku jest beidane. To również nie są osoby czarnoskóre. Pozostałe grupy ludności stanowią około 1% osób. Wśród tych osób są na przykład osoby pochodzenia hiszpańskiego czy francuskiego bowiem Maroko przez lata było terytorium zależnym w jednej części właśnie od Hiszpanii, a drugiej od Francji.
 
Oczywiście w kraju tak dużym jak Maroko znajdą się również osoby czarnoskóre ale generalnie większość osób mieszkających w kraju ma arabsko-berberyjskie pochodzenie.

 
Polecamy również: